Wydział Fizyki UW > Wydział > Aktualności

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu OPUS 26+LAP/Waeve

2024-07-18

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu OPUS 26+LAP/Waeve.

W konkursie OPUS+LAP/Weave polscy naukowcy mogą otrzymać finansowanie na realizację projektów prowadzonych we współpracy z badaczami z Austrii, Belgii-Flandrii, Czech oraz Szwajcarii.

Spośród dwudziestu dziewięciu grantów przyznanych w najnowszej edycji konkursu cztery otrzymali reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród nich znalazł się projekt "Kształtowanie widmowe pojedynczych fotonów dla hybrydowych sieci kwantowych" kierowany przez dr. Michała Karpińskiego z Wydziału Fizyki, który realizowany będzie we współpracy z badaczami z Austrii.

OPUS to największy konkurs grantowy Narodowego Centrum Nauki, w którym wniosek może złożyć każdy badacz, bez ograniczeń co do wieku, doświadczenia i tytułu lub stopnia naukowego. Naukowcy mogą starać się o finansowanie projektów realizowanych w polskich jednostkach, bez lub z udziałem partnerów zagranicznych, a także projektów wymagających wykorzystania wielkich, międzynarodowych urządzeń badawczych. Konkursy OPUS są ogłaszane dwa razy w roku, wiosną i jesienią.