Program Erasmus

Ogólne zasady kwalifikacji częściowe studia (SMS) 2024/25

Na podstawie pkt. 9 ogólnych zasad kwalifikacji studentów i doktorantów do stypendium Erasmus na zagraniczne studia częściowe (SMS) do uczelni z państw członkowskich UE i państw trzecich stowarzyszonych z Programem oraz Wielkiej Brytanii na rok akademicki 2024/2025, Komisja określa Szczegółowe zasady kwalifikacji studentów i doktorantów Wydziału Fizyki UW.

1. Termin wstępnej kwalifikacji
    Początek: 14 lutego 2024 roku godzina 14:00
    Koniec: 18 marca 2024 roku godzina 14:00
  2. Kryteria kwalifikacji:
    a) średnia ocen za co najmniej ostatni ukończony rok studiów (minimum 3,49),
    b) dopuszczalne jedno zaliczenie warunkowe na dzień składania podania,
    c) znajomość właściwego języka obcego udokumentowana zdanym egzaminem językowym na poziomie zgodnym z umową międzyinstytucjonalną Erasmus+ lub rozmowa kwalifikująca z Komisją lub oświadczenie studenta o znajomości języka.
    Ranking kandydatów sporządzany jest na podstawie średniej ocen z roku akademickiego poprzedzającego kwalifikację.
  3. Sposób ubiegania się o udział w kwalifikacji – wypełnienie formularza w USOSWeb zawierającego w szczególności:
    a) informację o planowanym semestrze wyjazdu (letni lub zimowy),
    b) list motywacyjny,
    c) ranking preferowanych przez kandydata uczelni partnerskich, których lista dostępna jest w USOSWeb [Dla studentów->Wymiana studencka->Oferty Wyjazdów->Wydział Fizyki].
  4. Przedmioty zaliczone w ramach programu Erasmus rozliczanego w programie studiów uznawane będą na poczet programu studenta na zasadach ogólnych dla przedmiotów zewnętrznych.

Wysokość stypendium Erasmus

Stypendium Erasmus SMS przysługuje wyłącznie za czas mobilności fizycznej w kraju uczelni przyjmującej i wynosi miesięcznie:

• 670 euro – Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy;
  • 670 euro – Wielka Brytania;
  • 600 euro – Bułgaria, Chorwacja, Litwa, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Turcja, Węgry.

Praktyki Erasmus

Na stronie BWZ http://bwz.uw.edu.pl/praktyki-erasmus-zglos-sie została umieszczona zakładka, umożliwiająca studentom i doktorantom zgłoszenie swojego zainteresowania odbyciem praktyki za granicą. Osoby, które zarejestrują się w bazie, otrzymają listę firm, w których studenci UW w poprzednich latach odbyli praktykę oraz oferty praktyk, które przekazywane są do BWZ.

Dla studentów, doktorantów i przyszłych absolwentów – Praktyki 2023/2024 | bwz.uw.edu.pl