Wydział Fizyki UW > Wydział > Aktualności

Powołanie nowych władz dziekańskich Wydziału Fizyki UW

2024-09-03

1 września rozpoczęła się kadencja nowego zespołu dziekańskiego. Przez najbliższe cztery lata Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego kierować będzie dziekan prof. dr hab. Wojciech Satuła wraz z prodziekanami: prof. dr. hab. Markiem Karnym, dr. hab. Jackiem Szczytko, prof. UW oraz dr. hab. Krzysztofem Turzyńskim, prof. UW.

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 września 2024 r. pracę rozpoczął nowy zespół dziekański w składzie:
- Dziekan Wydziału Fizyki, prof. dr hab. Wojciech Satuła
- Prodziekan ds. finansowych, prof. dr hab. Marek Karny
- Prodziekan ds. badań naukowych, dr hab. Jacek Szczytko, prof. UW
- Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Krzysztof Turzyński, prof. UW (Kierownik Jednostki Dydaktycznej) – od 1 października.

Nowo powołane władze będą pełnić swoją funkcję przez kolejne cztery lata.

2 września prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, wręczył akty powołania dziekanom wydziałów oraz dyrektorom jednostek w kadencji 2024–2028. Nominacje otrzymało trzydzieści osób.

– Bardzo serdecznie gratuluję Państwu wyboru na ważne stanowiska dziekanów wydziałów i dyrektorów jednostek. Wybory są zawsze momentem kiedy kandydaci poddawani są ocenom. Państwo zostali ocenieni bardzo dobrze przez społeczności Państwa wydziałów i jednostek – mówił prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW podczas uroczystości.

W spotkaniu wzięli udział także prorektorzy UW: prof. dr hab. Sambor Grucza, prof. dr hab. Ewa Krogulec, prof. dr hab. Zygmunt Lalak, dr hab. Adam Niewiadomski, prof. ucz. oraz dr hab. Maciej Raś.

– W imieniu zespołu rektorskiego w kadencji 2020–2024 chciałabym podziękować Rektorowi za cztery lata bardzo ciekawej współpracy. Chciałbym także podziękować Państwu, dziekanom i kierownikom jednostek, za współpracę. Tworzyliśmy dobry zespół i wzajemnie się wspieraliśmy – powiedział prof. Sambor Grucza, prorektor UW.