Wydział Fizyki UW > Badania > Seminaria i konwersatoria > Wydarzenie (z logowaniem)

Multimedialne seminarium z ekono- i socjofizyki

sala nr 5, ul. Smyczkowa 5/7
2010-10-19 (18:30)
Marta Seweryniak (Wydział Nauk Ekonomicznych UW)

Metody finansowania poprawy sytuacji materialnej w gospodarstwach domowych oraz czynniki decydujące o ich wyborze

W referacie zostaną przedstawione przyczyny podejmowania decyzji o poprawie sytuacji materialnej w gospodarstwie domowym poprzez oszczędzanie lub zaciąganie kredytu. Referat składa się z części teoretycznej, opisującej ekonomiczne definicje oszczędzania i kredytowania, oraz empirycznej w której zostaną przedstawione wyniki otrzymane z analizy regresji logistycznej. Do modelowania wykorzystano dane uzyskane w trakcie badań sondażowych pt. "Warunki życia społeczeństwa polskiego - problemy i strategie", przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej w okresie wrzesień - listopad 2007.