Wydział Fizyki UW > Badania > Seminaria i konwersatoria > Wydarzenie (z logowaniem)

Multimedialne seminarium z ekono- i socjofizyki

sala nr 5, ul. Smyczkowa 5/7
2013-04-23 (19:15)
Piotr Tempczyk (Wydział Fizyki UW)

Badanie sentymentu w wypowiedziach polskich internautów w ramach projektu Cyberemotions
Study of emotions in activity of Polish internauts in the frame of the Cyberemotions project

W referacie zostanie omówione działanie polskiego klasyfikatora sentymentu w krótkich wypowiedziach, który był stworzony w ramach eksperymentów prowadzonych przez grupę prof. Janusza Hołysta w ramach badań prowadzonych m.in przez Annę Chmiel. Omówione zostanie po krótce działanie klasyfikatora oraz pokazane zostaną wyniki badań wypowiedzi publikowanych na polskim twitterze w kontekście wydarzeń społecznych oraz korelacji emocji ze zjawiskami pogodowymi.