Wydział Fizyki UW > Badania > Seminaria i konwersatoria > Wydarzenie (z logowaniem)

Multimedialne seminarium z ekono- i socjofizyki

sala 1.03, ul. Pasteura 5
2014-12-02 (18:30)
Mateusz Wiliński (Wydział Fizyki UW)

Fizyk na Wall Street
Physicist on Wall Street

W ostatnich latach wiele mówiło się o fali fizyków, matematyków orazinżynierów coraz chętniej zatrudnianych przez instytucje związane zrynkami finansowymi. Największe banki inwestycyjne oraz `hedge fundy'rzeczywiście mają w swoich szeregach liczne zespoły tak zwanych `Quantów', którzy niejednokrotnie decydują o podejmowanej przez nich strategii. Jaka rzeczywiście może być rola fizyka na giełdzie? Jak wygląda jego codzienna praca? I co najważniejsze, jak zostać owym 'Quantem'? Na te oraz inne pytania związane z pracą na giełdzie i największymi instytucjami finansowymi świata, postaram się odpowiedzieć podczas swojej prezentacji.

Zaloguj się, aby zobaczyć załącznik(i) / Please log in to see attached file(s)