Wydział Fizyki UW > Badania > Seminaria i konwersatoria > Wydarzenie (z logowaniem)

Multimedialne seminarium z ekono- i socjofizyki

sala 1.03, ul. Pasteura 5
2017-10-09 (18:15)
Grzegorz Link (Wydział Fizyki UW)

Kilka praktycznych obserwacji o inwestowaniu, spekulacji i działaniu rynków finansowych
A set of practical observations about investing, speculation and how financial markets work

Na naszym seminarium często skupiamy się na modelach ekonofizycznych i próbie zrozumienia procesów zachodzących na rynkach finansowych od strony teoretycznej. To bardzo ambitne zadanie. W swojej prezentacji sprobuję podejścia komplementarnego - zaprezentuję zestaw praktycznych obserwacji na temat inwestowania i działania rynków finansowych, który zebrałem w ciągu 10 lat obecności na tych rynkach. Będzie to subiektywny zbiór obserwacji, który może stanowić źródło ciekawych tematów dla badacza giełdy, a może też okazać się przydatny dzisiejszym i przyszłym inwestorom.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------At our seminar we often focus on econophysical models and try to understand the processes taking place on the financial markets from a theoretical point of view. This is a very ambitious task. In my presentation, I will try a complementary approach - I will present a set of practical observations on investing and the operation of the financial markets that I have gathered over 10 years of presence in these markets. It will be a subjective collection of observations, which may be a source of interesting topics for the stock market researcher, and may also prove useful for today's and future investors.