Konwersatorium im. Leopolda Infelda

sala nr 0.03 (parter) przy ul. Pasteura 5
2016-04-25 (16:30) Calendar icon
prof. dr hab. Andrzej K. Wróblewski (Instytut Fizyki Doświadczalnej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Bilans stulecia

Streszczenie:

Wobec braku możliwości podróży w czasie nie mogę powędrować w przyszłość, aby z odpowiedniej perspektywy czasowej ocenić minione stulecie 1915-2015 w fizyce w Polsce. Mogę jednak spróbować przemieszczenia wirtualnego i pokusić się tym sposobem o zrobienie bilansu tego stulecia. Przedstawię m.in. moje typy w trzech kategoriach:
a) 10 najbardziej doniosłych wydarzeń w fizyce w Polsce,
b) 10 fizyków, którzy wnieśli największy wkład w organizację i działania środowiska fizyków w Polsce,
c) 10 najwybitniejszych osiągnięć fizyków polskich, które zajęły trwałe miejsce w historii fizyki.

Referat zostanie wygłoszony w ramach wspólnego posiedzenia konwersatoriów im. J. Pniewskiego i L. Infelda.

Zapraszamy!

Jan Kalinowski, Jerzy Kijowski, Czesław Radzewicz, Wojciech Satuła, Janusz Skalski