Seminarium biofizyki oraz projektowania molekularnego i bioinformatyki

sala B2.38, ul. Pasteura 5
2023-03-17 (14:15) Calendar icon
Mikael Jaworowski (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski)

Wystąpienie studenckie: Przewidywanie powinowactwa białek i ligandów przy użyciu Random Matrix Theory
Student presentation: Predicting protein-ligand affinity using Random Matrix Theory

Szybkie określenie czy kandydat na lek przyłączy się do wybranego receptora nadal jest dużą przeszkodą w odkrywaniu nowych leków. Określanie struktury receptora, przeprowadzanie symulacji komputerowych - te kroki mogą zająć ogromną ilość czasu. W 2016 praca, która próbuje skutecznie zająć się tym problemem, została opublikowana. Pokazuje nowatorskie zastosowanie wnikliwie badanego obszaru teorii prawdopodobieństwa nazywanego Random Matrix Theory w przewidywaniu powinowactwa białek i ligandów.
Quick determination of whether a candidate for a drug will bind to a chosen receptor is still a major obstacle in discovering new medicine. Determining the structure of a receptor, conducting computer simulations - these steps can take a tremendous amount of time. In 2016 a paper, which tries to efficiently address this issue, was published. It shows a novel application of a busy area of probability theory called Random Matrix Theory in predicting protein-ligand affinity.