Seminarium biofizyki oraz projektowania molekularnego i bioinformatyki

sala B2.38, ul. Pasteura 5
2023-03-24 (14:15) Calendar icon
mgr Julia Zalewska (Zakład Biofizyki, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski)

Pochodne guaniny i 9-deazaguaniny jako inhibitory fosforylazy nukleozydów purynowych (PNP) w celu zwalczania infekcji Helicobacter pylori
Derivatives of guanine and 9-deazaguanine as inhibitors of purine nucleoside phosphorylase to fight H. pylori infection

Na seminarium przedstawiony zostanie projekt doktorski, którego hipotezabadawcza zakłada, że odpowiednio zaprojektowane inhibitory enzymów drogizapasowej (ratunkowej) biosyntezy nukleotydów purynowych, w szczególnościfosforylazy nukleozydów purynowych (PNP), mogą stać się nowymi antybiotykami,których działanie opierać się będzie na nowym, nie wykorzystywanym wdotychczasowych terapiach mechanizmie molekularnym. Przedstawione zostanąm.in. wyniki badań hamowania fosforylazy nukleozydów purynowych (PNP) przeztestowane pochodne przy użyciu metod kinetycznych z detekcjąspektrofotometryczną.