alt FUW
logo UW
other language
webmail
search
menu

Najbliższe spektakle Teatru Hybrydy UW

2016-02-17

1. Teatr Hybrydy UW 20 lutego o godz. 18.00 zaprasza na monodram „Jabłko Adama” w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia 36a. Wstęp wolny.

„Jabłko Adama” to autorski tekst Teatru Hybrydy UW będący psychoanalizą samotności i poszukiwania sensu. Trudno odpowiedzieć, jakiego sensu? Wyimaginowanego świata, w którym żyje bohater, nasyconego symbolami pojmowanymi w szczególny sposób. Inny, kontrowersyjny, niezrozumiały, choć pozornie logiczny i poukładany. W konfrontacji z realnym życiem okazuje się nieobliczalny. Jego świat. A sam bohater?…

Spektakl został nagrodzony honorowym wyróżnieniem na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach w 2015 r.

Występuje: Paweł Leszkowicz. Reżyseria: Maciej Dzięciołowski. Scenariusz: Paweł Leszkowicz.

2. Teatr Hybrydy UW 28 lutego o godz. 18.00 zaprasza na spektakl „Szczęśliwy pech” wg Mariana Hemara w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia 36a. Wstęp wolny.

„Szczęśliwy pech” to komediowy wariant motywu faustowskiego – odwiecznej walki dobra ze złem. Bohaterowie uczestniczą w iście diabelskich igrzyskach, w grze ze szczęściem i nieszczęściem, przypadkiem, niezbadanym losem. Akcja płynie wartko, opiera się na rzeczowej, lecz nie do końca poważnej argumentacji, którą widz potraktuje z przymrużeniem oka.

Obsada: Krystian Czaja, Agata Gontarczyk, Justyna Laskowska, Marta Paszke, Aleksandra Żuk. Reżyseria: Maciej Dzięciołowski.

3. Teatr Hybrydy UW 11 marca o godz. 18.00 zaprasza na premierę spektaklu „Może kiedyś, innym razem...” wg Mariana Hemara w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia 36a. Wstęp wolny.

Lekka komedia obyczajowa napisana w latach 30-tych ubiegłego wieku, bardzo rzadko wystawiana, niewiele straciła na swojej aktualności. Pretekstem do wystawienia sztuki jest 105 rocznica urodzin Mariana Hemara, autora znanego szerokiej publiczności głównie z wielkich szlagierów, śpiewanych przez całą Polskę, jednak mniej kojarzonego z twórczością dramaturgiczną.
Sztuka osadzona jest w realiach międzywojennych w świecie teatru i biznesu. Główni bohaterowie stają na naprzeciw siebie, choć reprezentują skrajnie różne środowiska, różne charaktery i temperamenty. Ona znana aktorka, oddana scenie, żyjąca w szaleństwie artystycznego tygla, on bogaty, stabilny biznesmen, mocno stąpający po ziemi. Czy odnajdą wspólny język, czy przekonają się nawzajem do swoich racji, czy pójdą na kompromis, czy jednak każde w swoją stronę? Dwa odległe światy będą źródłem trafnych i dowcipnych spostrzeżeń, niestarzejących się mimo upływu lat

Obsada: Krystian Czaja, Agata Gontarczyk, Justyna Laskowska, Paweł Leszkowicz, Marta Paszke, Aleksandra Żuk. Reżyseria: Maciej Dzięciołowski.

http://www.teatr.hybrydy.uw.edu.pl/

Wróć

Wersja desktopowa Stopka redakcyjna