Wydział Fizyki UW > Dla studentów > Materiały dydaktyczne > Wstęp do mechaniki kwantowej układów molekularnych

Wstęp do mechaniki kwantowej układów molekularnych

Ćwiczenia

Zasady zaliczenia

Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest uzyskanie przynajmniej 50% maksymalnej liczby punktów z dwóch kolokwiów. Pod uwagę brana będzie suma dwóch najlepszych wyników z trzech kolokwiów (kolokwium pierwsze i drugie oraz kolokwium poprawkowe). Osoby sumiennie uczęszczające na wykład mogą liczyć na obniżenie tego progu. Ocena z przedmiotu będzie ustalona na podstawie liczby punktów z egzaminu i kolokwiów.

Kolokwia i egzamin

Pierwsze kolokwium odbędzie się w terminie wykładu, w środę 5 listopada 2014 r., w godzinach 10:05 - 12:05. Na kolokwium tym będą do rozwiązania trzy zadania z materiału przerobionego na ćwiczeniach do 31 października 2014 r.

Drugie kolokwium odbędzie się w sali A w Cyklotronie, w sobotę 6 grudnia 2014 r., w godzinach 10:00-12:00. Będzie się ono składało także z trzech zadań rachunkowych.

W piątek 9 stycznia 2015 r., w godzinach 15:15-17:15 odbędzie się kolokwium poprawkowe (Cyklotron, sala A). Kolokwium będzie się składało z trzech zadań rachunkowych, obejmujących cały materiał ćwiczeń.

Egzamin odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015 r. (Cyklotron, sala A). Obowiązuje cały materiał zawarty w skrypcie M.Geller, "Wstęp do kwantowej mechaniki molekularnej", z wyjątkiem rozdziału XVI "Oddziaływania międzycząsteczkowe". Ponadto należy powtórzyć

• porównanie metody orbitali molekularnych i metody wiązań walencyjnych na przykładzie cząsteczki H2,
  • podstawy metody Hückla, dla prostych węglowodorów liniowych i cyklicznych.

W przypadku dwóch ostatnich zagadnień należy przypomnieć sobie analizę zaprezentowaną na wykładzie lub przeczytać odpowiedni rozdział  w podręczniku: W. Kołos, "Chemia kwantowa". W przypadku metody Hückla, można też skorzystać z materiału zawartego w Wikipedii.

Wyniki (po zalogowaniu)

Ćwiczenia i inne materiały (po zalogowaniu)

Uwaga: dostęp do treści po zalogowaniu tylko w wersji desktop.